ZAHRADA SOCH - CD

multižánrová hudba Tomáše Reindla, na poezii Ireny Žantovské

ze stejnojmenného divadelního představení (Divadlo opery a baletu Ústi n.L)

Výchozím bodem hudby k multimediálnímu divadelnímu představení Zahrada soch byla stejnojmenná sbírka poezie režisérky Ireny Žantovské. Básně byly v některých případech zhudebněny vyloženě jako samostatné písně,např. Vdaná žena (Iveta Kováčová), či Ohňonoši (Ewa Farna), ve většině případů však sloužily spíše jako inspirace pro rozsáhlejší instrumentální skladby, ve kterých se poezie místy objevuje ve formě mluveného slova (Nela Boudová). Jelikož hudba má pro mne absolutní význam, neomezoval jsem se při tvorbě žádnými stylovými hranicemi. Žánrově se hudba pohybuje od šansonu (Vdaná Žena), přes ozvěny trip-hopu, elektroniky a nu-metalu (Ohňonoši a Cestou z…) a minimalistické a industriální prvky (Zahrada soch, Eskalátor) až po vyloženě klasickou orchestrální kompozici (Symfonický epilog), ve které jsou však zapojeny i etnické perkuse a která zpracovává hudební témata z úvodní skladby Medůza. k pisni Ohnonosi, kterou nazpivala Ewa Farna byl natočen videoklip, ktery je součástí tohoto CD.

Grafický návrh výpravného papírového obalu CD (digipack) a bookletu, který obsahuje všechny použité básně a texty, vytvořil přední český výtvarník Miroslav Huptych, jehož rozpohybované koláže jsou též podstatnou složkou divadelního představení (viz níže ukaázky bookletu). Choreografem taneční složky představení je Vladimir Gončarov, držitel ceny Thalie 2008.

... video ukázka na YouTube ...

 

MP3 ukázky z CD:

1.Hvězda 0:47
2.Medůza 7:12
3.Eskalátor 4:51
4.Louky 5:39
5.Ohňonoši 4:32
6.Zahrada soch 9:52
7.Vdaná žena 5:18
8.Cestou z ... 3:08
9.Stromořadí manekýnů 7:54
10.Už je to zase ... (recitace) 1:31
11.Symfonický epilog 5:55
12.Vdaná žena – radio verze 3:59

 

 

Zpívají a hrají:

Inna Davidenko (3, 4, 8), Ewa Farna (5), Iveta Kováčová (7, 12), Hana Koubková (1), Jana Procházková (8), Ilona Reindlová Vozničková (6)

Nela Boudová - recitace

Tomáš Reindl – klávesové nástroje a samplery, bicí a perkuse, indická tabla, darbuka, bluesová harmonika, hlas, kompozice, aranžmá, recording & mixing

Dalibor Bárta – tarogato ( 6, 12 )

*******

odkaz na stránky o divadelním představení:
Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem

 

foto z představení:

 

videoklip - Ewa Farna - Ohńonoši:

 

Home   -  Bio   -  VIDEO  -  Projekty  -  CD/MP3   -  Foto  -  Akce  -  Jiné(články, links)   -  Kontakt